2. fáze Mahony Diet

2 proteinová jídla Mahony Diet + 2 normální jídla + veškerá zelenina + pozvolný návrat k sacharidům


Po absolvování první fáze, kdy bude úbytek tuku na první pohled velmi zřejmý, bude Vás to těšit, Vaše okolí Vás bude nadšeně chválit a Vy se již zaobíráte tolik příjemnou výměnou Vašeho šatníku, následuje 2. fáze. V ní se sníží počet
proteinových přípravků Mahony Diet na 2-3 za den, avšak tělo stále kvůli vysokému množství bílkovin a nízkému množství sacharidů zůstává v ketóze a spaluje tuky. Nově je do jídelníčku zařazen pozvolný návrat k sacharidům.

Tato etapa je nejdůležitějším krokem z hlediska postupného návratu k běžnému jídelníčku. Udržuje již dosažené výsledky a velmi mírným tempem pokračuje v redukci (cca 1-2kg za měsíc), ale nesmíme ji podceňovat: minimalizuje riziko jo-jo efektu, který se tak často objevuje v jiných dietách. Proto musí 2. fáze trvat minimálně tak dlouho jako předchozí fáze. Jedině tak je hubnutí zdravé a vyvážené.

Postupný návrat k běžnému jídelníčku

Do jídelníčku nově přidáme ovoce, pečivo, cereálie, nebo 1x denně přílohu jako rýže či brambory dále luštěniny a sóju. Všechny pokrmy již obsahují rostlinné polysacharidy, ale bylo by chybou si je nadále odpírat v mylném domnění, že zhubnete ještě více. Cukry jsou totiž pro tělo z dlouhodobého hlediska nezbytné. Dopřát si můžete již také sýry a mléčné výrobky, ale je nutné vše zařazovat do jídelníčku postupně a v menším množství a v každém případě ne vše najednou.Jestliže nebudete s chutí našich jídel spokojeni, vrátíme Vám peníze!

Vyzkoušejte naše skvělá jídla

80/20 aneb balancujte efektivně

V této fázi jíte 2 normální jídla a 2 proteinová jídla Mahony Diet denně. Nezapomeňte hlavně na zeleninu, kterou doufáme, že jste se v hojném množství naučili konzumovat v předchozích etapách. Vracejte se pozvolna k běžnému jídelníčku, kromě vysloveně kalorických bomb, jako svíčková s knedlíkem, smažený sýr s hranolky či útok na cukrárnu, si můžete dopřát již skoro vše.

Mnohem zásadnější totiž je kontrolovat jak velkou porci a jak často si problematickou potravinu budete dopřávat. Ideální je řídit se pravidlem efektivity 80 na 20 neboli řízeně hřešit pouze ve 20% času, po kaloricky vyloženě náročném víkendu byste měli zařadit odlehčovací týden nebo minimálně pár dní.


Pokračujte v tréninku

V této etapě je důležité pokračovat ve cvičení a to ideálně min. 3x týdně jednu hodinu. Pokud však na pohyb nejste zvyklí, začínejte postupně a pomalu prodlužujte čas, který strávíte cvičením. Vybírejte si takový pohyb, jenž vás bude bavit – jízdu na kole, tanec či plavání, jógu. A pokud se sportem vyloženě bojujete, zvolte chůzi. Berte to jako příjemnou procházku na čerstvém vzduchu, vyberte si hezké lokality, kde se můžete kochat přírodou okolo Vás. Postupně zrychlujte a uvidíte, že Vás to brzo chytne. Chůze je totiž pro člověka tím nejpřirozenějším pohybem. Pakliže Vám v okolí chybí pěkný park zkuste indoorovou variantu chůze h.e.a.t.

Zapomeňte na jo-jo

Máte i z opatrného návratu cukrů do Vašeho jídelníčku strach? Nemusíte! Vaše obavy jsou zbytečné, protože tělo, nastartováno na hubnutí předchozími etapami, v redukci stále pomalu postupuje. Výsledky již nejsou tak rychlé a hned viditelné, ale cílem proteinové diety je především udržet si po zhubnutí výslednou váhu a změnit stravovací návyky tak, aby se již ručička váhy nikdy nepohybovala směrem nahoru, a když náhodou přeci jen ano, abyste věděli jak na to!

Víme, že víte

Nevynechávejte žádné jídlo a nezapomínejte také respektovat ostatní pravidla zdravé výživy, tedy raději celozrnný rohlík místo bílého, med místo cukru, ovoce místo sladkostí. V této fázi by měl být pravidelný pohyb i pitný režim již zažitou samozřejmostí. Věnujte dostatek času také sami sobě, odpočívejte a relaxujte. Pravidelný spánek dodává tělu rovněž energii.

Ukázkový jídelníček Začněte hubnout