7 důvodů, proč je jednodušší hubnout v létě

Vydáno: 21.07.2017 15:22

To, že hubnutí začíná v hlavě naším rozhodnutím, je nadmíru jasné. Pokud hledáme optimální roční období pro úpravu své stravy a přijetí nových návyků, léto je nejvhodnější. Proč? Na základě výsledků lékařské fakulty Univerzity v Georgii se zjistilo, že v letních měsících spálíme o 200 kalorií více než na podzim a v zimě. Navíc máme automaticky větší spotřebu tekutin a rozhodně se neženeme do konzumace těžkých jídel v podobě knedlíků a smažených jídel. A to je přeci výzva!

1.     Můžete si naplánovat aktivní dovolenou!

Prostě žádné povalování, ale můžete vyjet na dovolenou se cvičebním programem - velmi populární je jóga, a pokud pojedete s dětmi, není nic jednoduššího než přibalit kola a přemisťovat se po výletech na nich či pěšky. Pohyb totiž se snižováním váhy velmi pomůže!

2.     Horké počasí krotí naše chutě.

Je to logické. Pokud si ve třiceti- či vícestupňových vedrech dáte kachnu se zelím či smažený sýr, a pak se odvalíte zpět do práce, tak dobré výkony nejspíš nepodáte. Tělo nám dává všemi možnými signály najevo, že by si dalo k obědu či večeři spíše lehké zeleninové jídlo, které má málo kalorií, ale osvěží nás. V článku o skvělých ochlazujících potravinách, jsme se tímto bodem již zabývali.

3.     Máme k dispozici čerstvou zeleninu a ovoce.

Ať už z naší zahrádky, od sousedů či v obchodech. Cenově je zelenina i ovoce velmi dostupná a proto je mnohem snazší naplánovat si zdravé a chutné obědy a večeře, které jsou doslova nabité vitamíny, minerály a vlákninou.

4.     Můžete si připravit smoothie.

Pokud si nejste jisti, co snídat, a je Vám po ránu po chlebu se salámem těžko, vsaďte na smoothie. Připravíte je velmi snadno a dodáte tělu tolik vlákniny, že se opravdu bude radovat a Vy pak též. Jen všeho s mírou! Pokud budete přidávat více ovoce než byste běžně zkonzumovali, přijmete logicky i více cukru. A na to, pokud chcete zhubnout, dejte pozor.

5.     Potíte se více.

Díky pocení se tělo zbavuje škodlivin i tuků. Díky tomu, že pijete více vody, se čistíte a startujete svůj metabolismus, který pak lépe spaluje tuky!

 

6.     Piknikujte.

Udělat si příjemnou procházku spojenou s piknikem a jídlem, které si připravíte doma ze zdravých produktů, je přímo povznášející. Ať už vyrazíte s dětmi či kamarády, užijete si ho a nezapomínejte na to, že už i naše babičky říkávali, že venku chutná líp!


7. Je dlouho světlo a krásné počasí.

Jen si vzpomeňte, jak jste v zimě stáli ve čtyři hodiny u okna a nelibě snášeli, jak se šeří. V myšlenkách jste se upínali k létu a k tomu, jak bude dlouho vidět a Vy se budete procházet a užívat letních večerů. A ruku na srdce, jaká je realita? Nesedíte náhodou zase u televize a k tomu bezmyšlenkovitě něco chroupete? :) 


Tak směle do hubnutí, vždyť máme to nejlepší období, abychom byli úspěšní a přijali nové návyky! Jestli se sebou myslíte vážně, tak opravdu vynechejte zmrzliny a slazené limonády! :) Pokud Vám odhodlání přeci jen chybí, ráda Vás na konzultaci přesvědčím o tom, že úprava hmotnosti je opravdu důležitá a hlavně lehčí než si myslíte!