Co je nejtěžší při hubnutí?

Vydáno: 15.12.2016 17:44

Někomu se to může zdát úsměvné, pro lidi s pevnou vůli nepochopitelné a řada z vás rozumí. To nejtěžší na hubnutí je ono vlastní rozhodnutí. 

Velká řada našich klientů nás vyhledá, když se schyluje k nějakým velkým zdravotním obtížím a pomalu se vkrádá strach, že by to mohlo být vážnější, než si dokážou připustit. Nadváha a obezita je vážná věc, jsou to skutečně komplikace, onemocnění z neřešení problémů. 

Menší skupina lidí má problém s nadváhou díky nějakému dalšímu chronickému onemocnění, po prodělané operaci či zranění. Většina z nás má však nadváhu ze špatných stravovacích návyků a nedostatku pohybu. To je fakt. Neměnný, o kterém nemusíme vůbec diskutovat. Měli bychom spíše vést diskuse nad tím, jak to změnit.  Jak pomoci nemocnému, aby se uzdravil.

Mnoho lidí se za nadváhu stydí. Slova jako: "Umí kila nosit" nebo "jsem boubelka a nestydím se za to", jsou slova jen pro uklidnění duše, ale ven ze začarovaného kruhu nepomohou.

Pomůže rozhodnutí, podpora přátel a rodiny.

S některými mými klienty jsem se naživo nikdy neviděla. Z důvodu vzdálenosti mezi námi, nedostatku času klienta (maminky po mateřské dovolené) nebo třeba i jejich studu. A podařilo se jim zhubnout a naplnit jejich cíle, řečeno v dnešní terminologii, online. 

Při pravidelných mailových konverzacích s klienty jsem si uvědomila, že fušuji i do oboru psychologie. Mnoho klientů popisuje své emoční stavy, myšlenkové pochody, životní situace a díky tomu si uvědomuje své chyby a přešlapy. Z jejich emailů se učím i já sama. Vidím i své vlastní omyly, které občas udělám já i členové mé rodiny. Hubnutí opravdu začíná v hlavě. A že se nám daří s klienty kila shazovat a hledat cesty k lepšímu já, mě na naší práci opravdu těší a naplňuje.

 

Zkuste se nám ozvat, určitě najdeme cestu i pro vás.