Důvody, proč se jednou provždy zbavit přebytečných tukových zásob.

Vydáno: 17.03.2017 12:58

Většina z nás je vlastníkem tukových zásob. Mít vybudovanou zásobárnu tuků je pro tělo podstatné proto, aby mělo odkud brát energii pro život. Pokud ale přijímáme v potravinách energie příliš, tělo ji ukládá energii především do viscerálního tuku (tuk na břiše) na horší časy. Ty ale většinou nepřijdou. Co tedy s tím?


Proč jsme tak tlustí? 

Aby tělo začalo spalovat tuk, je v dnešní době velmi složitý proces. Pro úspěšné zahájení procesu spalování tuků v našem těle existuje v dnešní době hodně překážek. Pokud přijímáme v potravě sacharidy, což činíme pravidelně každý den, tělo nemá důvod tuk spalovat. Vědci zjistili, že náš organismus má nejnižší hladinu lypolitických enzymů v novodobé historii. Lypolitický enzym jednoduše řečeno rozbíjí tuk, aby z něj tělo mohlo získat energii. Protože tyto enzymy ale vlastně nepotřebujeme, většina z nás jich má v těle jen nízkou hladinu. Důvod je zcela prostý. Naše tělo totiž nepřijde do situace, aby nepřijímalo sacharidy. NEHLADOVÍ.


Jíme moc!

Skladba potravin, které jíme, s obrovskou přemírou sacharidů, nás dostala do začarovaného kruhu. Netrpíme nedostatkem jídla, máme málo pohybu a přijímáme nadmíru tuků, cukrů a živočišných bílkovin.

Vzpomínáte na to, jak prababičky vyprávěly, že maso bylo jen v neděli? Ano, příčina pramenila z nedostatku, ale díky tomu se naši předkové nepotýkali s tímto civilizačním problémem.

Naše generace se stravuje podstatně více než naši předci. Slazené nápoje, fast foody, polotovary a nekvalitní pečivo v našem jídelníčku nemají co pohledávat.


Lidské tělo je velmi chytrý organismus, který se snaží našim nesprávným návykům stůj co stůj přizpůsobit. Nechce nás nechat na holičkách, snaží se přežít. Rozhodí ale kompletně svou hormonální rovnováhu a hormony, přestanou fungovat tak, jak by správně měly. Důsledkem toho je nadváha, obezita a autoimunitní onemocnění, za které si však můžeme jen a jen my sami. Všechny tyto informace o svých návycích navíc předáváme díky genetice a epigenetice našim dětem, takže jim přiděláváme problémy do budoucna. Ordinace lékařů se tak plní nejen obézními dospělými jedinci, ale i dětmi. Tento alarmující fakt by neměl nikoho z nás nechávat chladným.


Jak ale lidstvo zachránit?

Začít sám od sebe. Vzdělávat se, číst, informovat se. Odhodlat se ke změně a změnit své stravovací návyky u sebe i u své rodiny. Chodit na procházky, sportovat a místo válení před televizí vyvíjet aktivitu. Mnoho lidí, kterým se podařilo zhubnout, má radost z toho, že se při chůzi do kopce nezadýchávají, mají lepší spánek, více energie a radosti. Cítí se spokojeně a šťastně, jelikož mají své tělo v rovnováze. Můžeme si namlouvat, že jsme se svými kily navíc sexy a manželovi se to líbí. Měli bychom se ale zamyslet hlavně nad tím, jestli se to líbí našemu tělu a jestli chceme žít plnohodnotný život bez nemocí, stresu a depresí.