Jak funguje proteinová dieta

Vydáno: 14.11.2016 11:25

Základní myšlenka, kterou si začátkem sedmdesátých let minulého století u zrodu proteinových diet pokládali vědci, a lékaři byla jednoduchá. Jak zařídit, aby tělo při redukci hmotnosti hublo přednostně na úkor tukových zásob při zachování bílkovin z vlastní svalové hmoty? Prostě aby při hubnutí tělo pálilo jenom tuk nikoliv současně i svaly.

Proteinová dieta bez jo-jo efektu Při běžné redukci hmotnosti např. formou počítání kalorií totiž tělo redukuje hmotnost v poměru 60 ku 40/kg, tedy cca 60% z kilogramu úbytku hubneme z tuků, ale cca 40% hubneme ze svalů, které jsou základní spalovače energie.

Proto u těchto typů diet tak často vzniká tzv. jo-jo efekt, kdy jsme sice zhubli, ovšem z jedné čtvrtiny na úkor své svalové hmoty, tedy zmenšili jsme si vlastní spalovací kamínka a po návratu k běžnému stravovacímu režimu, nedej bože původnímu stravovacímu režimu, není již naše tělo schopné spálit stejné množství energie jako před započetím diety, proto rychle nabíráme zpět. Jednoduché a celkem děsivé, že? Tolik k nutnému množství teorie a dat. Nyní zpět k tomu, co nás zajímá nejvíce a sice jak to funguje.

Zvýšený přísun proteinů, snížení cukrů Přísunem dostatečného množství kvalitních proteinů (bílkovin), za současné redukce přísunu sacharidů (cukrů), (aniž by došlo k ohrožení centrálního nervového systému) se organismus dostává do stavu tzv. ketózy, proto jsou proteinové diety často také označovány jako ketogenní či ketodiety. V důsledku ketózy dochází hned k několika báječným věcem najednou: tělo redukuje hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivně měřit na bioimpedanční váze, která měří poměry a objemy svalů, vody, tuků, BMI, množství nebezpečného viscerálního (útrobního) tuku, metabolický věk, atd. téměř stoprocentně je chráněna svalová hmota jako zdroj energie. 

Naprostá většina klientů nepociťuje v průběhu diety hlad ani chutě přibližně třetina klientů udává v průběhu diety velmi dobrou někdy až mírně euforickou náladu Líbí se Vám to? Nám ano!

Není rychlejší a zdravější způsob jak efektivně zhubnout! Mahony Diet přináší jídla, která je možné si připravovat a dochutit dle vlastních potřeb. Zároveň, a to vidíme jako přelomové a velmi důležité, a to nejen pro obsah vitamínů, minerálů a vlákniny, kterou zelenina obsahuje, ale zejména do budoucna pro proces udržení váhy, Vás naučíme jíst hodně zeleniny, mít ji stále s sebou, mít jí stále plnou ledničku a dle chuti si ji upravovat.

Kolik lze zhubnout a jak rychle?

Způsobem, jakým jsme Vám zde popsali, proteinová dieta Mahony Diet způsobí, že Vaše tělo čerpá energii hlavně z tukových zásob těla, a Vy tak velmi rychle zhubnete 4 - 7 kg tuku za jediný měsíc! V případě, že máte v úmyslu zhubnout více než 10kg (možná i 20 nebo 30kg, ano i takové úspěchy máme za sebou)

Doporučujeme Vám, abyste nás kontaktovali buď telefonicky, nebo prostřednictvím emailu pro domluvení osobní konzultace.