Jak jednoduše zhubnout?

Vydáno: 24.04.2017 21:29

Zhubněte jednoduše a zaručeně bez námahy!

To je slogan, kterým se často necháme zlákat, a očekáváme, že po pojídání pilulek budeme mít o tři konfekční velikosti méně. Jenže. Tak to prostě není. Příčinou našich problémů s nadváhou jsou naše špatné stravovací návyky. Tečka. Můžeme si za to v 95% sami. Už jen tuto skutečnost přiznat si je velmi těžké. Proč?

Protože při představě, že budeme muset něco změnit, se začneme ošívat a kdesi v koutku duše s tím máme problém. My lidé jsme si totiž odvykli naslouchat našemu tělu a nasloucháme pohodlnosti, podléháme chutím a odmítáme se často podívat pravdě do očí. Nechceme přijmout odpovědnost, že si za to můžeme sami. Nelíbí se nám to. Ale zároveň se sami sobě nelíbíme v zrcadle a máme z toho deprese.

A pak si namluvíme, že ta kila umíme nosit, že se sami sobě líbíme, a dál se ládujeme nezdravými potravinami, kdykoliv se nám zachce. Nebo kdykoliv máme problém. Nerozpoznáme, že se chováme jako člověk na drogách, který potřebuje svou dávku. Zajídáme nedorozumění, problémy a neshody.

Poznáváte se? Je to těžké o tom s někým mluvit a přiznat si to. Většina mých klientů popisuje ty samé příčiny, návyky a nakonec zlom. Tělo totiž ta kila navíc v jednu chvíli přestane zvládat nosit a nastanou zdravotní problémy. Cukrovka, problémy s koleny, s pohybovým aparátem, s dechem a nejhoršími psychickými problémy.

Tělo nás dotlačí, abychom podstoupili změnu. A pokud ho nevyslyšíme, tak bohužel onemocníme, začneme polykat léky a život si přestaneme užívat. Život si dobrovolně zkracujeme.

Požádejte o pomoc

Lékaře, psychologa či výživového poradce. Je důležité mít se ráda a mít rád svoje tělo. Vždyť život máme jen jeden! Nepočítejte s tím, že dieta je spásná. V první řadě musíte bezpodmínečně změnit svůj životní styl. Pokud se budete mořit dietou a po jejím skončení znovu začnete jíst stejně, nemá vůbec smysl se do diety pouštět. Je to zbytečné, pro tělo s možná ještě horšími důsledky. To je ten obávaný JO-JO efekt.

Pokud chcete zhubnout zdravě, musíte si stanovit nová pravidla, přijmout je a nevracet se do minulosti. Dívat se dopředu a těšit se z toho, že si prodloužíte svůj život a budete si ho užívat se svými blízkými. Bez nemocí a bez strachu z operací a zdravotních komplikací.  Změnit životní návyky je možné. Mnozí moji klienti tuto očistnou cestu podstoupili a dokonce předešli i operačním zákrokům. Našli nový životní směr a radují se z každého nového dne. Když se rozhodnete a postavíte se svým návykům, tak nad sebou můžete zvítězit!