Začít s proteinovou dietou

CHCI ZHUBNOUT DO 5KG

Pakliže máte zájem jen o malou redukci váhy například do plavek či do šatů na svatbu, oslavu, ples, firemní večírek, po zimě, po létu, do džín….. je pro Vás nejvhodnější začít 1. fází našeho procesu, ale můžete začít i 2. fází, počítejte však s tím, že hubnutí půjde pomaleji

CHCI ZHUBNOUT 5 – 10KG

Je-li Vaším cílem shodit někde v rozmezí mezi 5 až 10 kilogramy, začněte 1. fází a důsledně projděte i následující 2. fází a 3. fází, pak budete mít jistotu, že Vám nehrozí jo-jo efekt, a že Vaše výsledky budou trvalé. Důvodem je rychlejší nastartování procesu a tím zvýšení Vaší motivace vlastními výsledky.

CHCI ZHUBNOUT VÍCE NEŽ 10KG

V případě, že plánujete shodit více než 10 kilogramů a rozhodli jste se tedy k celkem zásadní změně nejen vzhledu a tedy sebevědomí, ale hlavně Vašeho zdraví, Vám zaprvé již nyní tleskáme a za druhé Vám opravdu vřele doporučujeme kontaktovat nás pro bezplatnou osobní konzultaci s naší výživovou poradkyní přímo u nás ve studiu.

Při dlouhodobém hubnutí velké zátěže je důležitá kromě pravidelného měření a vážení a sledování výsledků, aby Váš úbytek byl skutečně jen z tukové tkáně, zejména podpora Vaší vytrvalosti a důslednosti. Budeme si Vás fotit jako hvězdu a budeme Vám tleskat a radovat se z Vašich úspěchů. My totiž dobře víme, kolik to stojí úsilí a síly.

Součástí osobní konzultace u Mudr. Peřkové, která trvá cca 1 hodinu, je vyplnění zdravotního dotazníku a nastavení celkového plánu redukce nadváhy a přechodu na zdravý životní styl a zařazení pohybových i odpočinkových aktivit.

Cílem je odhalit slabiny ve Vašem současném životním stylu a nastavení potřebných změn ke zlepšení celkové kondice. Začít se stravovat zdravěji nebo zdravě zhubnout a celkově zdravě žít nelze zvládnout za jeden den, a proto je velmi vhodná motivace, podpora a pomoc někoho, kdo Vám celý proces změny pomůže zvládnout.

Výsledkem konzultace by mělo být:

  • osobní dietní a wellness plán pro zdravé hubnutí
  • dle potřeby další dovyšetření Vašeho zdravotního a fitness stavu (v případě potřeby laboratorní testy, testy kondice)
  • plán dalších osobních konzultací tzv. wellness coaching v intervalu každých 14 dní
  • jiný individuální plán a spolupráce s poradcem dle Vašich potřeb

Více informací naleznete v menu Konzultace.

V každém případě pro Vás doporučujeme začít s 1. fází.


FÁZE PROTEINOVÉ DIETY MAHONY DIET

V zásadě se tyto 3 fáze dají popsat velmi jednoduše:

1. fáze = 3-4 proteinová jídla Mahony Diet denně + 1 normální jídlo (specifikované) + zelenina

2. fáze = 2 proteinová jídla Mahony Diet denně + 2 normální jídla (specifikovaná) + zelenina + pozvolný návrat k sacharidům

3. fáze = 1 proteinové jídlo Mahony Diet denně + běžná vhodná pestrá strava

V první fázi tvoří Váš jídelníček především proteinová jídla Mahony Diet (3-4 jídla denně) a vybrané druhy zeleniny v neomezeném množství.  Všechna proteinová jídla obsahují všechny důležité minerály a vitamíny, které tělo potřebuje pro energii i pohodu. Těmito přípravky je spalování tuků v těle nastartováno a přibližně po 2-3 dnech se tělo dostane do stavu ketózy, kdy začne brát energii přednostně z tukových zásob.

V dalších třech fázích stoupá počet běžných jídel bohatých na bílkoviny a klesá množství proteinových jídel Mahony Diet. Tělo již tuky spaluje, takže mu stačí přijímání proteinů z běžné stravy. Postupně jsou do jídelníčku zařazovány i sacharidy v podobě příloh. Proteinová dieta Mahony Diet v poslední fázi obsahuje jídelníček s 1 proteinovým jídlem denně a klasickou pestrou stravu.ZDRAVÍ NADE VŠE

Kromě krásné postavy a duševní pohody Vám proteinová dieta přinesla hlavně zdraví. Vždyť obezita, nejčastější nemoc moderní doby, nejen že zatěžuje klouby a způsobuje cévní onemocnění, ale také cukrovku, vysoký tlak, problémy se zažíváním, dušnost, hormonální poruchy, atd. jen abychom vyjmenovali ty hlavní.

Toho se Vy však již obávat nemusíte.

Pokud máte náročnou práci či často cestujete, připravte si jídlo vždy s sebou. Pomůže Vám vyhnout se rychlému občerstvení a sladkostem.

OPTIMÁLNÍ SLOŽENÍ JÍDELNÍČKU

Shrňme si to: Nyní se stravujete pravidelně a řídíte se zásadami zdravého životního stylu. Pravidelně se ve Vašem jídelníčku objevuje zelenina, ovoce, ryby, pokrmy bohaté na bílkoviny, luštěniny. Cukrátka, salámy či majonézu si dopřáváte jen velmi zřídka, pokud vůbec.

Zatímco však dříve, když jste drželi nějaké diety, pro Vás možná bylo utrpení i jenom projít kolem cukrárny, fastfoodu, bufetu, či …… doplňte, co na Vás nejvíce sedí, dnes se cítíte spokojeně a objeví-li se nutkání pochutnat si na dortíku, hamburgeru, majonézovém salátu, či ……… tak i když si malý hříšek skutečně dopřejete, víte, že je důležité udělat to vědomě, užít si každé sousto, ale pak se vrátit zpět ke svému režimu, nasadit odpovídající odlehčení a hlavně se ničím netrápit.

JAK DLOUHO TO CELÉ BUDE TRVAT

Jak dlouho vlastně jednotlivé fáze trvají? Záleží na tom, kolik si přejete zhubnout, ale nejčastěji se jedná o dobu v řádech několika měsíců. Pokud máte pocit, že postupujete příliš pomalu, nenechte se zmýlit: čím déle celá procedura trvá, tím větší máte jistotu, že si již život bez nově získaných stravovacích návyků nedovedete představit. Po celou dobu diety je možno vše konzultovat s MUDr. Peřkovou, která je Vám neustále k dispozici. Ráda Vám zodpoví všechny Vaše otázky a v případě nejistoty Vám dodá motivaci a podporu, kterou si zasloužíte a potřebujete.

Začít 1. fází